Logo nakladatelství AMOS Editio
English version Domů | O společnosti | Katalog | Autoři | Novinky | Připravujeme | Kde nakoupit | Kontakt


Nabídka hudebního nakladatelství AMOS Editio


Katalog

Klavír

Náhled obálky AM0020

Hanuš Bartoň (1960 – 2023)
Obrázky v pohybu
(drobné skladby pro klavír)

První skladbu tohoto dětského klavírního cyklu, nazvanou Myši tancují, napsal Hanuš Bartoň své osmileté dcerce Andulce pro její vystoupení na koncertě žáků ZUŠ Veleslavín. K této skladbě později přibylo ještě dalších pět: Zaseknutá písnička, Tělocvik, Opuštěný kolotoč, Na loďce a Vosí hnízdo. Hanuš Bartoň je nejen známý skladatel, ale také zkušený klavírista. Jeho dětské skladby proto potěší malé pianisty jak originálními zvukomalebnými nápady, tak i přehlednou, logickou a snadno pochopitelnou klavírní sazbou. (Pro 2. – 4. roč.)

Katalogové číslo: AM  0020      Cena:  titul vyprodán Kč

Náhled obálky AM0004

Antonín Dvořák (1841 – 1904)
9. symfonie e moll „Z Nového světa“, op. 95
(arr. Karel Šolc)

Klavírní výtah nejznámější české symfonie a jedné z nejhranějších symfonií celého světa uvítá nejen každý, kdo si přeje důkladně poznat a vlastníma rukama „osahat“ toto slavné orchestrální dílo, ale neméně i ten, kdo si chce připomenout a zahrát své oblíbené melodie. Autorem klavírního přepisu je přední znalec Dvořákova díla Karel Šolc, který vypracoval klavírní výtahy nejen mnoha skladeb Dvořákových, ale i řady dalších významných českých skladatelů a je v tomto oboru považován za klasika. „Novosvětská“ vychází v atraktivní barevné obálce, a bude proto jistě také vítanou dárkovou publikací pro každého milovníka Dvořákovy hudby.

Katalogové číslo: AM  0004      Cena:  350 Kč

Náhled obálky AM0066

Jiří Gemrot (*1957)
Tři malá preludia
pro klavír

Tři malá preludia napsal Jiří Gemrot v roce 2003 pro svého syna Adama, kterému bylo tehdy devět let. Jedná se o skladby natolik posluchačsky působivé a pianisticky vděčné, že s nimi Adam vyhrál řadu dětských klavírních soutěží. Výrazově i náladově kontrastní kousky jsou poměrně krátké a lze provozovat nejen jako třívětý celek, ale také jednotlivě. (Od 4. roč.)

Katalogové číslo: AM  0066      Cena:  95 Kč

Náhled obálky AMK005

Jiří Horáček (1941 – 2020)
Česká modlitba

Melodická miniatura, vyjadřující pokoru i touhu, je určena především romanticky laděným pianistům. (Od 6. roč.)

Katalogové číslo: AM  K005      Cena:  85 Kč

Náhled obálky AMK008

Jiří Horáček (1941 – 2020)
Živá voda

Poetická klavírní skladba romantizujícího charakteru, inspirovaná vzpomínkou na léčivý pramen „Boží voda“, který vyvěrá nedaleko Mladé Boleslavi. (Od 5. roč.)

Katalogové číslo: AM  K008      Cena:  85 Kč

Náhled obálky AM0051

Kateřina Horká (*1993)
Hvězdné dráhy
(Výprava malých klavíristů ke hvězdám)

Jméno Kateřiny Horké znají především ti, kdo sledují naše dětské skladatelské soutěže. Kateřina si z nich už po řadu let odváží ta nejvyšší ocenění. Pod romantickým názvem Hvězdné dráhy se ukrývají skladbičky, které napsala v letech 2003–2006, tedy mezi svým desátým a třináctým rokem. Důvodem pro vydání je nejen jejich nečekaně profesionální řemeslné zpracování, ale především mimořádně svěží melodická invence, neotřelé harmonické postupy i osobité pojetí hudební formy. (Od 3. roč.)

Katalogové číslo: AM  0051      Cena:  195 Kč

Náhled obálky AM0036

František Horký (1943 – 2017)
Hezké prázdniny
(jazzové kousky pro začínající pianisty)

První vydání alba drobných jazzových skladbiček, v nichž se děti mohou seznámit se základními prvky jazzové hudby. Příjemné „prázdninové“ melodie, svěží rytmus, nápadité názvy a v neposlední řadě i atraktivní výtvarné zpracování obálky dávají všechny předpoklady k tomu, aby toto album oslovilo nejširší vrstvy mladých klavíristů a jejich posluchačů. (Od 3. roč.)

Katalogové číslo: AM  0036      Cena:  195 Kč

Náhled obálky AM0041

František Horký (1943 – 2017)
Krabička vzpomínek
10 poetických skladbiček pro začínající klavíristy

Po mimořádně úspěšném jazzovém albu „Hezké prázdniny“ přichází František Horký s novými klavírními kousky. I pro ně nalezl inspiraci u lehčí múzy – tentokrát ve světě populární taneční hudby. Skladbičky s poetickými názvy jsou postavené na líbivých písničkových melodiích, které si budou děti už po několikerém přehrání s chutí prozpěvovat. Všechny skladby jsou technicky snadno dostupné žákům nejnižších ročníků, pro něž je právě této literatury na našem hudebninovém trhu stále nedostatek (od 2. roč.).

Katalogové číslo: AM  0041      Cena:  155 Kč

Náhled obálky AM0037

Emil Hradecký (*1953)
Dětský karneval
(taneční skladby pro mladé klavíristy)
rozšířené vydání

Dětský karneval se na našich hudebních školách těší mimořádné oblibě už dlouhou řadu let. Pro toto vydání přikomponoval Emil Hradecký k pěti původním skladbám čtyři nové taneční kousky. Nazval je Kozlí polka, Sloní waltz, Pštrosí cha-cha a Opičí samba. I v nich – stejně jako v původní pětici skladeb – naleznou mladí klavíristé příjemné taneční melodie vtipně „okořeněné“ zábavnými zvukomalebnými efekty. (Od 2. roč.)

Katalogové číslo: AM  0037      Cena:  195 Kč

Náhled obálky AM0022

Olga Ježková (*1956)
Obrázky na klávesách
(snadné klavírní kousky)

Cyklus zvukomalebných melodických drobností, které jsou svým rozsahem i technickou přístupností vhodné už pro děti z 1. – 2. ročníků. V krásně výtvarně vybavené publikaci příjemného „příručního“ formátu naleznou malí klavíristé úsměvné i poetické skladbičky malované tóny místo pastelkami: Kočka je hebká, ale škrábe, Klekání, Kolovrátek, Slepice, Jeďme do Indie, Závody na kulhavé kobyle, Telefon.

Katalogové číslo: AM  0022      Cena:  95 Kč

Náhled obálky AM0064

Vítězslava Kaprálová (1915 – 1940)
Pět klavírních skladeb
(ed. Věroslav Němec)

Na podzim r. 1930 začala patnáctiletá Vítězslava Kaprálová studovat na brněnské konzervatoři v kompoziční třídě Viléma Petrželky. Mezi únorem 1931 a lednem 1932 tu vytvořila své první významné dílo, jemuž dala název Pět klavírních skladeb. Všechny věty mají výrazně lyrický charakter, plynou v poměrně klidných tempech a jejich nástrojová sazba je tak bohatá a barvitá, že první čtyři čísla Kaprálová dokonce o několik let později instrumentovala pro orchestr. Historicky první vydání Pěti klavírních skladeb, které vychází v nakladatelství AMOS EDITIO, je realizováno díky iniciativě a finanční podpoře kanadské hudební společnosti The Kapralova Society.

Katalogové číslo: AM  0064      Cena:  195 Kč

Náhled obálky AM0040

Vítězslava Kaprálová (1915 – 1940)
Skladby z dětství
(ed. Věroslav Němec)

První vydání osmi dosud nepublikovaných dětských klavírních skladeb, které komponovala V. Kaprálová ve věku devíti až dvanácti let. Hudebníky zaujmou nejen jako historický dokument, ale především svou nespornou uměleckou kvalitou. Vedle zvukomalebných drobností (V říši bájí, Přístav, Válka) tu nalezneme i skladby nečekaně vyzrálé (Na dalekou cestu, V myšlenkách, Touha, Valse triste, Po bitvě bělohorské). Jejich melodická a harmonická bohatost i hloubka citu vypovídají o nevšedních kompozičních schopnostech dítěte obdařeného velkou hudební fantazií i nadprůměrným intelektem. Všechny skladby jsou technicky snadno přístupné a ty nejlehčí mohou hrát malí pianisté už od 2. ročníku.

Katalogové číslo: AM  0040      Cena:  135 Kč

Náhled obálky AM0052

Vítězslava Kaprálová (1915 – 1940)
Sonata appassionata, op. 6
(ed. Věroslav Němec)

Dvouvětá Sonata appassionata je prvním závažným klavírním dílem Vítězslavy Kaprálové. Už při její premiéře v roce 1934 bylo zjevné, že se jedná o skladbu výjimečných kvalit, a dnes není pochyb o tom, že se řadí mezi nejpozoruhodnější kompozice české klavírní literatury první poloviny 20. století. Přesto nebyla doposud publikována. O její vydání se zasloužila kanadská hudební společnost The Kapralova Society, která projekt iniciovala a finančně podpořila.

Katalogové číslo: AM  0052      Cena:  345 Kč

Náhled obálky AM0060

Vítězslava Kaprálová (1915 – 1940)
Tři klavírní kusy, op. 9
Groteskní passacaglia
(ed. Věroslav Němec)

Dvě díla V. Kaprálové, zařazená společně do této publikace, spolu velmi úzce souvisejí. V říjnu r. 1935 začala Kaprálová studovat v kompoziční třídě Vítězslava Nováka na Pražské konzervatoři. Její první prací v Novákově třídě byla Groteskní passacaglia, kterou sebevědomá mladá autorka zadala do soutěže hudebního časopisu Tempo. Poté, co s ní soutěž vyhrála, byla Groteskní passacaglia r. 1936 vydána tiskem. Na Novákovo doporučení však Kaprálová tuto skladbu následně přepracovala, přejmenovala ji na Scherzovou passacaglii a spolu s později vytvořeným Preludiem a Račím kánonem ji zařadila do Tří klavírních kusů, op. 9. Přestože se jedná o mimořádně pozoruhodné skladby, nebyly Tři klavírní kusy – na rozdíl od Groteskní passacaglie – doposud vydány a vycházejí v této publikaci poprvé. Vydání iniciovala a finančně podpořila kanadská hudební společnost The Kapralova Society.

Katalogové číslo: AM  0060      Cena:  345 Kč

Náhled obálky AM0043

Jan Matásek (*1972)
Co jsem našel v podkroví
(malé skladby pro klavír)

Mladého skladatele Jana Matáska, příslušníka proslulé herecké rodiny, znají návštěvníci pražských divadel především jako autora působivé scénické hudby. Málokdo však tuší, že pro své přátele napsal také řadu drobných klavírních kousků, ve kterých osobitě využívá rytmické a melodické postupy typické pro jazzovou a taneční hudbu. Vznikly tak půvabné poetické obrázky, jež lze zároveň považovat i za netradiční rytmické etudy. (Od 2. roč.)

Katalogové číslo: AM  0043      Cena:  175 Kč

Náhled obálky AM0074

Štefan Pernecký (1991 – 2017)
Naděje
čtyři skladby pro klavír

Pianistovi Štefanu Perneckému byl vyměřen jen krátký čas života: zemřel v necelých šestadvaceti letech. V průběhu několika málo roků vytvořil řadu pozoruhodných klavírních úprav, především filmové hudby. Vedle nich napsal pro mladé klavíristy také čtyři vlastní poetické klavírní skladbičky, jež jsou filmovou hudbou inspirované. Jejich názvy jsou téměř symbolické: Naděje, Vzpomínky, Swing a Nikdy víc.

Katalogové číslo: AM  0074      Cena:  135 Kč

Náhled obálky AM0031

Klement Slavický (1910 – 1999)
12 malých etud

Klavírní etudy Klementa Slavického si od svého prvního vydání v roce 1966 získaly mezi mladými klavíristy takovou oblibu, že je dnes bezesporu můžeme řadit ke klasickým dílům české klavírní literatury 20. století. Jejich neopakovatelný autorský rukopis, efektní, nápaditá a barvitá nástrojová sazba a strhující rytmický náboj jsou zárukou, že si v našich hudebních školách i na koncertních pódiích udrží své místo i v budoucnosti. (Od 3. roč.)

Katalogové číslo: AM  0031      Cena:  185 Kč

Náhled obálky AM0008

Klement Slavický (1910 – 1999)
Amoroso
(čtyři klavírní skladby)

První vydání čtyř příležitostných klavírních skladeb, nalezených v pozůstalosti jednoho z nejvýznamnějších českých skladatelů 20. století. Lyrické Lento poetico (1984) a efektní Jarní rondo vznikly jako přednesové skladby pro žáky hudebních škol, Jituščina ukolébavka byla součástí gratulace k narození neteře Jitky (1939) a brilantní Capriccio amoroso (1974) mělo svou premiéru na večeru „Lyry pragensis“, věnovaném manželkám významných skladatelů a básníků. Vydáno s přispěním Nadace Fr. A. Urbánka

Katalogové číslo: AM  0008      Cena:  195 Kč

Náhled obálky AM0011

Klement Slavický (1910 – 1999)
Doma u klavíru
(snadné skladby pro malé klavíristy)

První vydání dosud nepublikovaných dětských klavírních skladeb klasika české hudby 20. století a jednoho z nejoblíbenějších dětských autorů. (Pro 1. – 3. roč.)

Katalogové číslo: AM  0011      Cena:  95 Kč

Náhled obálky AM0048

Milan Slavický (1947 – 2009)
Variace na tichý akord

Variace na tichý akord napsal Milana Slavický v roce 1987, o rok později byly premierovány na skladatelově autorském večeru v Cardiffu. Působivá jednovětá skladba vyrůstá z pomalu opakovaného úvodního akordu a tvoří dramaticky vyklenutý oblouk, který se vrací do úvodní tiché nálady. Dílo měli možnost slyšet posluchači v USA, Švýcarsku, Německu, Španělsku, Británii, Kanadě, Francii a ČR, do svého repertoáru je zařadili mj. Peter Toperczer, Jan Jiraský, Zdeněk Hnát, David Appleton a Jean-Pierre Armengaud.

Katalogové číslo: AM  0048      Cena:  220 Kč

Náhled obálky AM0005

Bedřich Smetana (1824 – 1884)
Nejkrásnější melodie
ve snadné úpravě pro začínající klavíristy
(arr. Pavel Novák)

Jedinečná publikace, jaká se na našem trhu doposud nikdy neobjevila. Klavírní úpravy nejznámějších melodií zakladatele české národní hudby jsou tak snadné, že je mohou hrát klavíristé už od 2. ročníku. Album obsahuje nejslavnější melodie Smetanovy tvorby operní (Prodaná nevěsta, Hubička, Tajemství, Dvě vdovy, Dalibor, Libuše), symfonické (Vltava, Z českých luhů a hájů, Blaník), sborové (Věno, Má hvězda) i zlehčené úpravy oblíbených skladeb klavírních. V předmluvě Milana Pospíšila, pracovníka Muzea Bedřicha Smetany a jednoho z předních znalců Smetanova díla, se mladí klavíristé seznámí nejen se základními životopisnými údaji skladatelovými, ale také s okolnostmi vzniku všech otištěných děl.

Katalogové číslo: AM  0005      Cena:  195 Kč

Náhled obálky AM0002

Bedřich Smetana (1824 – 1884)
Vltava
(arr. Karel Šolc)

Smetanova symfonická báseň Vltava z cyklu „Má vlast“ patří k nejznámějším dílům české hudby a bezesporu se řadí i k nejhranějším symfonickým básním hudby světové. Její klavírní výtah, který vytvořil Karel Šolc, náš nejuznávanější odborník na klavírní výtahy, vychází nyní poprvé samostatně. Zasvěcenou předmluvu napsal Milan Pospíšil, pracovník Muzea Bedřicha Smetany a jeden z předních znalců Smetanova díla. Publikace je vybavena půvabnou barevnou obálkou Daniely Zichové, takže se jistě stane vítaným dárkem pro každého, kdo touží známit se s touto skladbou co nejblíže.

Katalogové číslo: AM  0002      Cena:  195 Kč

Náhled obálky AM0014

Josef Třeštík (*1981)
Preludium a fuga pro klavír

Pozoruhodně vyzrálá klavírní skladba představitele nejmladší skladatelské generace vznikla v roce 1998, kdy bylo autorovi pouhých sedmnáct let. Formálně sevřené dílo vrcholící dvojitou fugou mělo premiéru v roce 1999. Publikace je doplněna životopisem a fotografií autora.

Katalogové číslo: AM  0014      Cena:  95 Kč

Klavírní výtahy

Náhled obálky AM0004

Antonín Dvořák (1841 – 1904)
9. symfonie e moll „Z Nového světa“, op. 95
(arr. Karel Šolc)

Klavírní výtah nejznámější české symfonie a jedné z nejhranějších symfonií celého světa uvítá nejen každý, kdo si přeje důkladně poznat a vlastníma rukama „osahat“ toto slavné orchestrální dílo, ale neméně i ten, kdo si chce připomenout a zahrát své oblíbené melodie. Autorem klavírního přepisu je přední znalec Dvořákova díla Karel Šolc, který vypracoval klavírní výtahy nejen mnoha skladeb Dvořákových, ale i řady dalších významných českých skladatelů a je v tomto oboru považován za klasika. „Novosvětská“ vychází v atraktivní barevné obálce, a bude proto jistě také vítanou dárkovou publikací pro každého milovníka Dvořákovy hudby.

Katalogové číslo: AM  0004      Cena:  350 Kč

Náhled obálky AM0002

Bedřich Smetana (1824 – 1884)
Vltava
(arr. Karel Šolc)

Smetanova symfonická báseň Vltava z cyklu „Má vlast“ patří k nejznámějším dílům české hudby a bezesporu se řadí i k nejhranějším symfonickým básním hudby světové. Její klavírní výtah, který vytvořil Karel Šolc, náš nejuznávanější odborník na klavírní výtahy, vychází nyní poprvé samostatně. Zasvěcenou předmluvu napsal Milan Pospíšil, pracovník Muzea Bedřicha Smetany a jeden z předních znalců Smetanova díla. Publikace je vybavena půvabnou barevnou obálkou Daniely Zichové, takže se jistě stane vítaným dárkem pro každého, kdo touží známit se s touto skladbou co nejblíže.

Katalogové číslo: AM  0002      Cena:  195 Kč

Klavír na 4 ruce a na 6 rukou

Náhled obálky AM0023

Milan Dlouhý (1938 – 2013)
Skladbičky pro všední den
klavír na 4 ruce

Zpěvné melodie a snadná technická dostupnost jsou hlavním důvodem, proč se tento čtyřruční cyklus těší mezi mladými klavíristy tak velké oblibě už od svého prvního vydání v roce 1979. Závěrečná skladba s názvem Touha je dnes bezpochyby nejhranější skladbou české čtyřruční literatury 20. století. Skladbičky pro všední den vycházejí nově po více než dvaceti letech v kouzelné barevné obálce Daniely Zichové. (Pro 1. – 4. roč.)

Katalogové číslo: AM  0023      Cena:  145 Kč

Náhled obálky AM0058

Jiří Horáček (1941 – 2020)
Jezero
Sonáta pro klavír na 4 ruce

Jednotlivé věty této skladby – Noc, Jitro, Poledne a Večer – jsou čtyřmi působivými hudebními básněmi, k nimž Jiřího Horáčka inspirovaly proměny jezerní hladiny a přírody kolem ní v různých denních dobách. Každá věta má jinou náladu, a pro každou proto skladatel zvolil jinou kompoziční techniku. V I. větě se interpreti setkají s aleatorikou, II. věta využívá výrazových prostředků neoklasicismu, III. věta tepe strhujícími rytmy jazzrockové hudby, poslední věta je pak koláží motivů z předchozích částí. Přestože se jedná o prokomponovanou cyklickou skladbu, II. a III. věta jsou natolik efektní a posluchačsky vděčné, že je lze hrát i samostatně.

Katalogové číslo: AM  0058      Cena:  295 Kč

Náhled obálky AM0044

Ilja Hurník (1922 – 2013)
Šest rukou
u jednoho klavíru

Se třemi hráči u jednoho klavíru se setkáváme na koncertním pódiu jen při zcela výjimečných příležitostech. Ilja Hurník obohatil literaturu pro toto kuriózní obsazení hravou čtyřvětou suitou, jejíž jednotlivé části – 1. Allegretto, 2. Andante, 3. Valčík, 4. Pochod – lze provádět i samostatně. (Od 5. roč.)

Katalogové číslo: AM  0044      Cena:  295 Kč

Náhled obálky AM0010

Ilja Hurník (1922 – 2013)
Valčíky
klavír na 4 ruce

Nové vydání čtyřručních drobností, jejichž autorem je jeden z nejhranějších současných českých skladatelů. Vtipné, melodické a technicky lehce přístupné Hurníkovy Valčíky vyšly poprvé v roce 1972 a byly po dlouhou řadu let beznadějně vyprodané. (Pro 3. – 4. roč.)

Katalogové číslo: AM  0010      Cena:  145 Kč

Varhany

Náhled obálky AM0057

Josef Klička (1855 – 1937)
Fantasie na motivy symfonické básně „Vyšehrad“ od B. Smetany, op. 33
(ed. Petr Rajnoha)

Josef Klička je považován za nejvýznamnějšího českého varhanního skladatele, virtuóza a pedagoga přelomu 19. a 20. století. Jeho varhanní kompozice byly ve své době vysoce ceněny a často hrány doma i v zahraničí. Přesto většina jeho skladeb nikdy nevyšla tiskem. Souborné vydání Kličkova varhanního díla, které připravuje nakladatelství AMOS EDITIO ve spolupráci s vynikajícím varhaníkem a předním znalcem Kličkova díla dr. Petrem Rajnohou, přispěje zásadním způsobem k hlubšímu poznání Kličkova pozoruhodného skladatelského odkazu. Pětisvazkovou ediční řadu zahajuje Fantasie na motivy symfonické básně „Vyšehrad“, nejhranější Kličkova varhanní skladba vůbec. Vznikla r. 1886 a v kontextu české varhanní tvorby představuje ojedinělé dílo, které upoutá svou bravurní orchestrální stylizací i skvělým využitím zvukových a technických možností dobového nástroje. CD s nahrávkou této skladby v podání Petra Rajnohy lze zakoupit ve vydavatelství ARTA Records; na stránkách tohoto vydavatelství jsou též bližší informace o tomto CD.

Katalogové číslo: AM  0057      Cena:  280 Kč

Náhled obálky AM0059

Josef Klička (1855 – 1937)
Legendy op. 49, 54, 98
(ed. Petr Rajnoha)

Druhý svazek souborného vydání varhanního díla Josefa Kličky obsahuje Legendy D dur op. 49, d moll op. 54 a h moll op. 98. Posluchačsky mimořádně vděčné skladby zaujmou nejen výraznými melodickými nápady a barvitým harmonickým průběhem, ale především tím, jak sugestivně v nich dokázal Klička pomocí archaizujících výrazových prostředků navodit atmosféru pradávných legendárních příběhů.

Katalogové číslo: AM  0059      Cena:  375 Kč

Náhled obálky AM0065

Josef Klička (1855 – 1937)
Sonáta fis moll
(ed. Petr Rajnoha)

Čtyřvětá Sonáta fis moll z r. 1917, zařazená do třetího svazku souborného vydání varhanního díla Josefa Kličky, má téměř symfonické rozměry a je nejen nejrozsáhlejší Kličkovou varhanní skladbou, ale ve své době byla i největším a nejreprezentativnějším dílem české varhanní literatury vůbec. Přes svůj nezpochybnitelný význam nevyšla nikdy tiskem. Její historicky první vydání připravil dr. Petr Rajnoha na základě skladatelova rukopisu, uloženého v archivu Kličkových dědiců.

Katalogové číslo: AM  0065      Cena:  590 Kč

Náhled obálky AM0070

Jindra Nečasová Nardelli (*1960)
»Devant la porte du voyage infini«
Před branou nekonečné cesty
harfa a varhany

Skladba »Devant la porte du voyage infini« (Před branou nekonečné cesty) jedné z nejvýznamnějších soudobých českých skladatelek Jindry Nečasové Nardelli je inspirovaná stejnojmenným obrazem malíře Reona Argondiana (*1948). Autorka v ní vynalézavě a s velkou fantazií propojuje tradiční kompoziční postupy s modernistickými prvky. V neobvyklé zvukově barevné kombinaci dvou „královských“ nástrojů – harfy a varhan – nabízí Jindra Nečasová Nardelli hudební paralelu k Argondianovu magicko-mystickému obrazu, v němž může divák hledat podobenství nekonečně se odvíjejícího lidského příběhu.

Katalogové číslo: AM  0070      Cena:  880 Kč

Náhled obálky AM0025

Klement Slavický (1910 – 1999)
Cantus sacri
zpěv (soprán nebo tenor) a varhany
(latinský text)

Jednotlivé písně cyklu „posvátných zpěvů“ psal Klement Slavický k narozeninám své manželce Vlastě. První ze čtyř písní vznikla roku 1942, poslední až v roce 1969. Intenzitou výrazu a hloubkou prožitku se toto zhudebnění latinských veršů z biblické „Knihy žalmů“ řadí k nejkrásnějším dílům nejen v české, ale i ve světové vokální literatuře dvacátého století.

Katalogové číslo: AM  0025      Cena:  180 Kč

Housle

Náhled obálky AM0072

Vlasta Bachtíková (1940 – 2019)
Pro Natálku
housle a klavír

Tuto příležitostnou skladbičku napsala Vlasta Bachtíková pro mladou houslistku Natalii Smaginovou, žačku Jaroslavy Vavřínkové ze ZUŠ Praha 8 – Klapkova. Natalie ji premiérovala na svém absolventském koncertě, když uzavírala I. cyklus svého studia na hudební škole. Skladbička se vyznačuje vším, co mají mladí interpreti na hudbě Vlasty Bachtíkové rádi: dobře se hraje a příjemně se poslouchá.

Katalogové číslo: AM  0072      Cena:  titul vyprodán Kč

Náhled obálky AM0061

Eliška Cílková (*1987)
Čtyři skladby
pro housle (nebo klarinet) a klavír

Eliška Cílková je představitelkou nejmladší skladatelské generace. Své Čtyři skladby pro housle (nebo klarinet) a klavír napsala na přání svých spolužáků v průběhu svých studií na Konzervatoři Jaroslava Ježka v Praze. Svěží a nápadité kompozice jsou silně ovlivněné jazzem a znějí stejně zajímavě jak v houslové, tak v klarinetové verzi. Bezpochyby si získají sympatie všech interpretů, kteří touží obohatit svůj repertoár o méně tradiční a přitom posluchačsky atraktivní díla. Notový text je navíc opatřen kytarovými značkami, takže umožňuje hudebníkům provádět skladby i ve větším nástrojovém obsazení (kytara, basová kytara, kontrabas, bicí). Pro klarinetisty je publikace vybavena hlasem in B.

Katalogové číslo: AM  0061      Cena:  280 Kč

Náhled obálky AM0075

Zdeněk Gola (1929 – 2021)
Kompendium houslové hry

Zdeněk Gola patří k nejvýznamnějším a nejrespektovanějším českým houslovým pedagogům. Vychoval řadu vynikajících houslistů a je autorem četných pedagogických publikací. Od roku 1966 působí trvale ve Švédsku. Ve svém Kompendiu houslové hry se obrací k vyspělejším houslistům, kteří mají zájem dále zdokonalovat svou techniku. Ve zhuštěné formě tu řeší mnohé technické problémy jak levé ruky (intonace, vibrato, trylek, pasážové chody apod.), tak i ruky pravé (legato, détaché, spiccato, virtuózní staccato apod.). V závěrečné kapitole věnuje pozornost cvičebním postupům, trémě a hře zpaměti. Celá práce vychází z autorovy dlouholeté praxe a není zatížená zdlouhavými výklady.

Katalogové číslo: AM  0075      Cena:  titul vyprodán Kč

Náhled obálky AMK014

Jiří Horáček (1941 – 2020)
Sonata per violino e contrabbasso
Hlasy a partitura

Pozoruhodná třívětá kompozice pro neobvyklé nástrojové obsazení patří k raným skladatelovým dílům. Vznikla v roce 1976 a její premiéru ve Dvořákově síni pražského Rudolfina uvedli v roce 1984 profesoři Pražské konzervatoře houslista Jiří Hnyk a kontrabasista Václav Fuka.

Katalogové číslo: AM  K014      Cena:  350 Kč

Náhled obálky AM0030

Ilja Hurník (1922 – 2013)
«V tom našem sádečku»
a jiné lidové písničky
pro zobcovou flétnu (nebo housle, příčnou flétnu, hoboj, klarinet) a klavír

První vydání kouzelných úprav našich lidových písní od jednoho z nejznámějších soudobých českých skladatelů. Zvukomalebné klavírní doprovody nejen že dokonale vystihují náladu lidových textů, ale navíc jsou tak skvěle nástrojově stylizované, že je zvládnou i začínající pianisté (doprovod písně Dobrú noc lze dokonce takřa celý zahrát jedním prstem). Pro klarinetisty je publikace vybavena hlasem in B. Vydáno v roce Mistrových osmdesátých narozenin. (Od 1. roč.)

Katalogové číslo: AM  0030      Cena:  210 Kč

Náhled obálky AM0019

Lukáš Hurník (*1967)
Tři věty pro housle a klavír

Lukáš Hurník vstoupil do povědomí hudební veřejnosti nejen jako skladatel, ale také jako oblíbený moderátor televizních a rozhlasových hudebních pořadů. V jeho Třech větách, komponovaných v roce 1997, se originálním způsobem prolínají výrazové prostředky klasické hudby s hudbou jazzovou a rockovou. Výsledkem této stylové syntézy je svěží a odlehčená skladba, která si podmaní interprety i posluchače hned na první poslech.

Katalogové číslo: AM  0019      Cena:  280 Kč

Náhled obálky AM0055

Vítězslava Kaprálová (1915 – 1940)
Skladby pro housle a klavír
Souborné vydání
(ed. Timothy Cheek, Stephen Shipps)

Publikace obsahuje tři skladby: Legendu, Burlesku a Elegii. Legenda a Burleska (označené původně společným opusovým číslem 3) vznikly v r. 1932, v době skladatelčiných studií na brněnské konzervatoři, Elegii (věnovanou památce Karla Čapka) napsala Kaprálová na jaře 1939. Zatímco Burleska byla vydána tiskem už v r. 1933, Legenda a Elegie nebyly doposud nikdy publikovány. Souborné vydání všech tří houslových skladeb V. Kaprálové iniciovala a finančně podpořila kanadská hudební společnost The Kapralova Society. Editorem publikace je přední znalec skladatelčina díla, profesor michiganské univerzity dr. Timothy Cheek, houslový part revidoval dr. Stephen Shipps. Souběžně s naším tiskovým vydáním vyšla kompletní nahrávka houslových skladeb V. Kaprálové u významné americké firmy Koch Records.

Katalogové číslo: AM  0055      Cena:  510 Kč

Náhled obálky AM0016

Klement Slavický (1910 – 1999)
Ukolébavka pro Martínka
housle (flétna, zobcová flétna) a klavír

Tato půvabná drobnost z pera klasika české hudby 20. století dosud nebyla nikdy vydána tiskem. Klement Slavický ji věnoval svému vnukovi a oba party napsal tak, že skladbu může hrát začínající houslista se začínajícím klavíristou. Part houslí lze hrát také na příčnou nebo zobcovou flétnu. (Pro 1. – 2. roč.)

Katalogové číslo: AM  0016      Cena:  50 Kč

Náhled obálky AM0029

Karl Stamitz (1745 – 1801)
Šest trií pro dvoje housle a violoncello, op. 21
Hlasy
(ed. Miloslav Klement)

Stamicova Tria pro dvoje housle a violoncello jsou půvabnou ukázkou domácí hudby druhé poloviny 18. století. Jejich první novodobé souborné vydání představuje skladatele jako originálního tvůrce, disponujícího osobitou melodikou, vynalézavou harmonií a ovládajícího polyfonní formy. Tria jsou vhodná jak pro amatéry, tak pro koncertní provedení a téměř ve všech je možno nahradit druhé housle violou.

Katalogové číslo: AM  0029      Cena:  410 Kč

Náhled obálky AM0039

Johann Strauss (1825 – 1899)
Nejkrásnější valčíky
2 flétny (nebo hoboje nebo housle) a kytara
(arr. Pavel Kloub)

Straussovy valčíky okouzlují posluchače svou nevyčerpatelnou melodickou invencí už více než sto let. Nápaditá úprava Pavla Klouba pro dvě flétny a kytaru jim propůjčuje křehkost a svěžest a zároveň vyvolává nostalgické vzpomínky na neopakovatelnou atmosféru Vídně druhé poloviny devatenáctého století. Atraktivnost publikace zvyšuje barevná obálka s úsměvným obrázkem Adolfa Borna. Sborník obsahuje tyto valčíky: Na krásném modrém Dunaji, Hlasy jara, Císařský valčík, Vídeňská krev, Povídky z Vídeňského lesa, Víno, ženy a zpěv, Růže z jihu, Poklad z operety Cikánský baron a dva valčíky z operety Netopýr. Party obou fléten i part kytary jsou technicky přístupné žákům od 3. ročníku.

Katalogové číslo: AM  0039      Cena:  300 Kč

2 housle a violoncello

Náhled obálky AM0029

Karl Stamitz (1745 – 1801)
Šest trií pro dvoje housle a violoncello, op. 21
Hlasy
(ed. Miloslav Klement)

Stamicova Tria pro dvoje housle a violoncello jsou půvabnou ukázkou domácí hudby druhé poloviny 18. století. Jejich první novodobé souborné vydání představuje skladatele jako originálního tvůrce, disponujícího osobitou melodikou, vynalézavou harmonií a ovládajícího polyfonní formy. Tria jsou vhodná jak pro amatéry, tak pro koncertní provedení a téměř ve všech je možno nahradit druhé housle violou.

Katalogové číslo: AM  0029      Cena:  410 Kč

Kontrabas

Náhled obálky AMK014

Jiří Horáček (1941 – 2020)
Sonata per violino e contrabbasso
Hlasy a partitura

Pozoruhodná třívětá kompozice pro neobvyklé nástrojové obsazení patří k raným skladatelovým dílům. Vznikla v roce 1976 a její premiéru ve Dvořákově síni pražského Rudolfina uvedli v roce 1984 profesoři Pražské konzervatoře houslista Jiří Hnyk a kontrabasista Václav Fuka.

Katalogové číslo: AM  K014      Cena:  350 Kč

Kytara

Náhled obálky AM0026

Mathieu Bevilacqua (1772 – 1849)
Sonáta G dur pro flétnu a kytaru, op. 38
(ed. Miloslav Richter)

Vídeňský skladatel italského původu Mathieu Bevilacqua, současník Beethovenův, byl ve své době uznávaným flétnovým a kytarovým virtuosem. Pro oba nástroje napsal řadu skladeb, v nichž projevil nejen jejich důvěrnou znalost, ale také svěží melodickou invenci. První novodobé vydání jeho Sonáty G dur pro flétnu a kytaru bude vítaným obohacením repertoáru pro tuto oblíbenou nástrojovou kombinaci.

Katalogové číslo: AM  0026      Cena:  145 Kč

Náhled obálky AMK001

Jiří Horáček (1941 – 2020)
Kytara pro každého 1.
Melodické struny

Kytarová škola oblíbeného skladatele a zkušeného pedagoga je sestavená z našich a evropských písniček. Jejich prostřednictvím se žáci postupně a nenásilně seznamují se základy melodické hry. Všechny písničky jsou opatřeny akordickými značkami, podle kterých může učitel svého žáka doprovázet. Publikace je vybavena stručnými metodickými poznámkami a základními informacemi z hudební nauky. Atraktivnost této školy zvyšuje zajímavě a vtipně řešená grafická úprava.

Katalogové číslo: AM  K001      Cena:  210 Kč

Náhled obálky AMK002

Jiří Horáček (1941 – 2020)
Kytara pro každého 2.
Akordické značky

Druhý díl kytarové školy seznamuje mladé kytaristy s doprovodem podle akordických značek.

Katalogové číslo: AM  K002      Cena:  270 Kč

Náhled obálky AMK003

Jiří Horáček (1941 – 2020)
Kytara pro každého 3.
Basové struny, akordická hra

Třetí díl kytarové školy uvádí do melodické hry na basových strunách a postupně směřuje k akordické hře.

Katalogové číslo: AM  K003      Cena:  270 Kč

Náhled obálky AMK004

Jiří Horáček (1941 – 2020)
Kytara pro každého 4.
Dua, tria, souborová hra

Ve čtvrtém díle najdou mladí kytaristé snadné úpravy skladeb známých skladatelů: J. S. Bacha, G. F. Händela, W. A. Mozarta, B. Smetany, A. Dvořáka, B. Bartóka, C. Orffa aj.

Katalogové číslo: AM  K004      Cena:  270 Kč

Náhled obálky AM0015

Jiří Horáček (1941 – 2020)
Kytarový mikrokosmos 1.

Šestadvacet kytarových miniatur s nápaditými romantizujícími melodiemi, obohacenými o prvky taneční hudby, je určeno nejmladším adeptům kytarové hry. Sborník by mohl nést podtitul „přednesové etudy pro kytaru“. Autor – sám zkušený kytarový pedagog – seřadil kousky od nejjednodušších, určených těm, kteří se již seznámili s jednohlasou hrou v první poloze, přes různé způsoby hraní dvojhlasu, základy akordické hry (včetně rasguada) až ke skladbám, kde si mladí kytaristé vyzkoušejí i hru ve druhé a čtvrté poloze. (Pro 2. – 3. roč.)

Katalogové číslo: AM  0015      Cena:  titul vyprodán Kč

Náhled obálky AM0047

Jiří Horáček (1941 – 2020)
Kytarový mikrokosmos 2.

Druhý sešit Kytarového mikrokosmu nabízí osmnáct drobných programních skladbiček, které jsou zároveň zajímavými etudami podporujícími rozvoj prstové techniky. Skladbičky jsou komponované v klasicko-romantickém duchu a oživené moderními rytmy. Ve cvičných variantách se mladí kytaristé navíc seznámí s charakteristickými doprovodnými figurami různých tanců: od valčíku a polky přes tango, swing, rumbu a sambu až k rocku. Hra se většinou pohybuje v I. a II. poloze, jen s občasným vybočením do poloh vyšších. (Pro 4. – 5. roč.)

Katalogové číslo: AM  0047      Cena:  195 Kč

Náhled obálky AMK015

NovinkaNovinkaJiří Horáček (1941 – 2020)
Romance pro šest strun I.
Přednesové skladby pro mladé kytaristy

Jiří Horáček patří dnes bezesporu k našim nejoblíbenějším kytarovým autorům. V jeho kompozicích oceňují mladí kytaristé jak působivou romantizující melodickou invenci, tak nápaditou nástrojovou sazbu. První sešit jeho Romancí pro šest strun nabízí tyto skladby: Ozvěna větru, Český spirituál, Tanec pro smutnou princeznu, Vánek z Pyrenejí, Deštivé rondo, Zasněžená krajina, Černá kočka v noci. (Od 2. roč.)

Katalogové číslo: AM  K015      Cena:  150 Kč

Náhled obálky AMK018

NovinkaNovinkaJiří Horáček (1941 – 2020)
Romance pro šest strun II.
Přednesové skladby pro mladé kytaristy

Podobně jako první sešit Romancí pro šest strun i druhý sešit obsahuje posluchačsky vděčné skladby s poetickými názvy: Návštěva u Johanna Strausse, Slezské preludium, Kovbojský tanec, Španělské impromptu, Irský pramen, Bluesové pokušení, Romance pro šest strun. (Od 2. roč.)

Katalogové číslo: AM  K018      Cena:  165 Kč

Náhled obálky AMK019

NovinkaNovinkaJiří Horáček (1941 – 2020)
Romance pro šest strun III.
Přednesové skladby pro mladé kytaristy

Ve třetím – a posledním – sešitu Romancí pro šest strun naleznou mladí kytaristé skladby Píseň o lodích, Ranní slunce, Vánek nad jezerem, Ozvěna lesa, Podzimní rondo, UFO, Ranní expres. (Od 2. roč.)

Katalogové číslo: AM  K019      Cena:  165 Kč

Náhled obálky AM0038

Jiří Horáček (1941 – 2020)
Sen o Irsku

Přednesová skladba romantického charakteru jednoho z našich nejhranějších současných kytarových skladatelů. Výrazná melodika a střídání nálad v ní evokují podmanivou atmosféru tajemné ostrovní země.

Katalogové číslo: AM  0038      Cena:  95 Kč

Náhled obálky AM0050

Jaromír Novotný (*1958)
Barevné ragtimy I.
pro sopránovou zobcovou flétnu a klavír (nebo kytaru)

Ragtime jako druh hudby by se dal stručně charakterizovat pouhými dvěma slovy: „pohoda“ a „synkopy“. Obojího si mladí flétnisté užijí v Barevných ragtimech Jaromíra Novotného plnou měrou. Nácvik obávaných synkop nebude pro ně v těchto pohodových skladbičkách úmornou dřinou, ale zábavnou hrou. Klavírní doprovody jsou tak snadné, že je zvládnou i méně zkušení pianisté. Všechny ragtimy jsou doplněny kytarovými značkami, takže doprovod lze hrát nejen na klavír, ale také na kytaru. (Pro hráče od 3. ročníku)

Katalogové číslo: AM  0050      Cena:  225 Kč

Náhled obálky AM0054

Jaromír Novotný (*1958)
Barevné ragtimy II.
pro sopránovou zobcovou flétnu a klavír (nebo kytaru)

První sešit Barevných ragtimů se brzy po vydání v roce 2006 zařadil mezi nejprodávanější publikace hudebního nakladatelství AMOS EDITIO. Věříme, že druhý sešit získá mezi mladými hráči na zobcovou flétnu stejnou oblibu. (Od 3. roč.)

Katalogové číslo: AM  0054      Cena:  225 Kč

Náhled obálky AM0071

Štěpán Rak (*1945)
Dětem
snadné skladby pro malé kytaristy

Štěpán Rak patří dnes bezesporu k nejvýznamnějším osobnostem české hudby. Je uznávaným kytarovým virtuosem, respektovaným kytarovým pedagogem a renomovaným skladatelem s bohatou melodickou invencí. Jeho tvorba pro nejmladší kytaristy není příliš rozsáhlá, o to více určitě potěší ctitele jeho umění nový cyklus jedenácti drobných dětských přednesových skladbiček, plných okouzlujících melodických nápadů. Technicky nepříliš náročné kousky mohou hrát kytaristé již od 3. ročníku. A protože je Štěpán Rak nejen skvělý kytarista a skladatel, ale také výborný a nápaditý fotograf, zdobí obálku publikace jeden z jeho pozoruhodných snímků.

Katalogové číslo: AM  0071      Cena:  160 Kč

Náhled obálky AM0039

Johann Strauss (1825 – 1899)
Nejkrásnější valčíky
2 flétny (nebo hoboje nebo housle) a kytara
(arr. Pavel Kloub)

Straussovy valčíky okouzlují posluchače svou nevyčerpatelnou melodickou invencí už více než sto let. Nápaditá úprava Pavla Klouba pro dvě flétny a kytaru jim propůjčuje křehkost a svěžest a zároveň vyvolává nostalgické vzpomínky na neopakovatelnou atmosféru Vídně druhé poloviny devatenáctého století. Atraktivnost publikace zvyšuje barevná obálka s úsměvným obrázkem Adolfa Borna. Sborník obsahuje tyto valčíky: Na krásném modrém Dunaji, Hlasy jara, Císařský valčík, Vídeňská krev, Povídky z Vídeňského lesa, Víno, ženy a zpěv, Růže z jihu, Poklad z operety Cikánský baron a dva valčíky z operety Netopýr. Party obou fléten i part kytary jsou technicky přístupné žákům od 3. ročníku.

Katalogové číslo: AM  0039      Cena:  300 Kč

Příčná flétna

Náhled obálky AM0026

Mathieu Bevilacqua (1772 – 1849)
Sonáta G dur pro flétnu a kytaru, op. 38
(ed. Miloslav Richter)

Vídeňský skladatel italského původu Mathieu Bevilacqua, současník Beethovenův, byl ve své době uznávaným flétnovým a kytarovým virtuosem. Pro oba nástroje napsal řadu skladeb, v nichž projevil nejen jejich důvěrnou znalost, ale také svěží melodickou invenci. První novodobé vydání jeho Sonáty G dur pro flétnu a kytaru bude vítaným obohacením repertoáru pro tuto oblíbenou nástrojovou kombinaci.

Katalogové číslo: AM  0026      Cena:  145 Kč

Náhled obálky AM0030

Ilja Hurník (1922 – 2013)
«V tom našem sádečku»
a jiné lidové písničky
pro zobcovou flétnu (nebo housle, příčnou flétnu, hoboj, klarinet) a klavír

První vydání kouzelných úprav našich lidových písní od jednoho z nejznámějších soudobých českých skladatelů. Zvukomalebné klavírní doprovody nejen že dokonale vystihují náladu lidových textů, ale navíc jsou tak skvěle nástrojově stylizované, že je zvládnou i začínající pianisté (doprovod písně Dobrú noc lze dokonce takřa celý zahrát jedním prstem). Pro klarinetisty je publikace vybavena hlasem in B. Vydáno v roce Mistrových osmdesátých narozenin. (Od 1. roč.)

Katalogové číslo: AM  0030      Cena:  210 Kč

Náhled obálky AM0063

Lukáš Hurník (*1967)
Cool Suita
Čtyři snadné skladby pro tenorový saxofon (nebo klarinet, příčnou flétnu, sopránovou zobcovou flétnu) a klavír

Čtyřdílnou Cool Suitu zkomponoval Lukáš Hurník pro svého dvanáctiletého syna Štěpána, který se začal učit hrát na tenorový saxofon. Snadné a posluchačsky vděčné skladby vycházejí z různých žánrů populární hudby (blues, foxtrot, reggae) a jsou psané tak, že je může hrát nejen tenorový saxofon, ale jakýkoli melodický nástroj s tónovým rozsahem c1 – c3. Publikace proto obsahuje nejen sólový part „in B“ pro tenorový saxofon nebo klarinet, ale také sólový part „in C“.

Katalogové číslo: AM  0063      Cena:  250 Kč

Náhled obálky AM0069

Vítězslava Kaprálová (1915 – 1940)
Povídky malé flétny
Dvě drobné skladby
pro zobcovou nebo příčnou flétnu a klavír
(ed. Věroslav Němec)

Na jaře roku 1940 se rozhodla Vítězslava Kaprálová zkomponovat pro svého budoucího manžela Jiřího Muchu, který hrál amatérsky na zobcovou flétnu, tři drobné skladby. Dokončila však pouze dvě, přičemž – jak plyne z rukopisu – pomýšlela na to, že je může hrát jak zobcová flétna, tak také flétna příčná. Přestože se jedná o skladbičky velmi svěží a nápadité, nebyly doposud publikovány. Tiskem vycházejí díky iniciativě a podpoře kanadské hudební společnosti The Kapralova Society.

Katalogové číslo: AM  0069      Cena:  95 Kč

Náhled obálky AM0073

Jan Olejník (*1930)
Etudy a písničky
pro příčnou flétnu
(ed. Lukáš Vytlačil)

Etudy a písničky pro příčnou flétnu jsou jedinečným pedagogickým dílem vynikajícího nevidomého pedagoga Jana Olejníka. Autor v nich představuje metodický přístup vycházející z jeho vlastní dlouholeté praxe. Již od prvních etud střídá různé druhy taktu, stejně jako předznamenání, které díky tomu již od počátku žák vnímá jako přirozenou součást hry. Podobně promyšlený didaktický přístup je naplňován v postupném rozšiřování používaného rozsahu nástroje po jednotlivých tónech, což prospívá upevnění nátisku. Vlastní technická cvičení jsou prokládána českými a moravskými lidovými písněmi, které slouží jako přednesový materiál. Vydání Etud a písniček připravil u příležitosti 85. narozenin Jana Olejníka flétnista a muzikolog Lukáš Vytlačil.

Katalogové číslo: AM  0073      Cena:  330 Kč

Náhled obálky AM0016

Klement Slavický (1910 – 1999)
Ukolébavka pro Martínka
housle (flétna, zobcová flétna) a klavír

Tato půvabná drobnost z pera klasika české hudby 20. století dosud nebyla nikdy vydána tiskem. Klement Slavický ji věnoval svému vnukovi a oba party napsal tak, že skladbu může hrát začínající houslista se začínajícím klavíristou. Part houslí lze hrát také na příčnou nebo zobcovou flétnu. (Pro 1. – 2. roč.)

Katalogové číslo: AM  0016      Cena:  50 Kč

Náhled obálky AM0039

Johann Strauss (1825 – 1899)
Nejkrásnější valčíky
2 flétny (nebo hoboje nebo housle) a kytara
(arr. Pavel Kloub)

Straussovy valčíky okouzlují posluchače svou nevyčerpatelnou melodickou invencí už více než sto let. Nápaditá úprava Pavla Klouba pro dvě flétny a kytaru jim propůjčuje křehkost a svěžest a zároveň vyvolává nostalgické vzpomínky na neopakovatelnou atmosféru Vídně druhé poloviny devatenáctého století. Atraktivnost publikace zvyšuje barevná obálka s úsměvným obrázkem Adolfa Borna. Sborník obsahuje tyto valčíky: Na krásném modrém Dunaji, Hlasy jara, Císařský valčík, Vídeňská krev, Povídky z Vídeňského lesa, Víno, ženy a zpěv, Růže z jihu, Poklad z operety Cikánský baron a dva valčíky z operety Netopýr. Party obou fléten i part kytary jsou technicky přístupné žákům od 3. ročníku.

Katalogové číslo: AM  0039      Cena:  300 Kč

Zobcová flétna

Náhled obálky AM0053

Vlasta Bachtíková (1940 – 2019)
Krajem paní Zdislavy
Cyklus skladeb pro sopránovou zobcovou flétnu a klavír

Cyklus šesti skladbiček je věnován Základní umělecké škole v Jablonném v Podještědí. S tímto malebným městečkem a s nedalekým hradem Lemberkem je pevně spjato jméno svaté Zdislavy (1220 – 1252), jedné z nejvýznamnějších osobností českého středověku. Působivé skladbičky Vlasty Bachtíkové znějí ozvěnou dávných tajemných časů, kdy svatá Zdislava procházela krajem, činila skutky milosrdenství a konala zázraky. Názvy jednotlivých částí: 1. Za dávných časů, 2. Tanec na hradě Lemberku, 3. U Zdislaviny studánky, 4. Masopustní veselí v Jablonném, 5. Hradní skřítek, 6. Loučení s krajem paní Zdislavy. (Od 3. roč.)

Katalogové číslo: AM  0053      Cena:  195 Kč

Náhled obálky AM0045

Vlasta Bachtíková (1940 – 2019)
Lesní obrázky
pro dvě sopránové zobcové flétny a klavír

Skladby Vlasty Bachtíkové vnášejí do repertoáru mladých muzikantů vždy příjemné osvěžení. Nejinak je tomu i u jejích Lesních obrázků. Hravé a poetické kousky si určitě naleznou mezi mladými hráči na zobcovou flétnu své příznivce stejně rychle, jako si je před nedávnem nalezly oba její „pohádkové“ cykly Pohádka o Popelce a Píšťalka z pohádky. (Od 3. roč.)

Katalogové číslo: AM  0045      Cena:  195 Kč

Náhled obálky AM0035

Vlasta Bachtíková (1940 – 2019)
Píšťalka z pohádky
pro altovou zobcovou flétnu a klavír

Skladby Vlasty Bachtíkové se vyznačují nejen dokonalou nástrojovou sazbou, ale také muzikantským vtipem a výraznou melodikou, která dokáže oslovit hráče všech generací. O širokém výrazovém spektru skladeb tohoto alba vypovídají už samotné názvy jednotlivých vět: Pohádka, Rarášek, Valčík Sněhurky, Pochod sedmi trpaslíků, Vrabčák Felix, Smutná princezna, Furiant pro Honzu, Loupežnický hodokvas. (Pro hráče od 3. ročníku.)

Katalogové číslo: AM  0035      Cena:  175 Kč

Náhled obálky AM0033

Vlasta Bachtíková (1940 – 2019)
Pohádka o Popelce
pro sopránovou zobcovou flétnu a klavír

Pětivětý cyklus významné pedagožky a jedné z nejoblíbenějších českých skladatelek pro zobcovou flétnu je inspirován známou českou pohádkou (názvy jednotlivých vět: Píseň Popelky, Odjezd na ples, Tanec na plese, Princ hledá Popelku, Svatební veselí). Díky jednoduchému klavírnímu doprovodu bude Pohádka o Popelce příjemným zpestřením nejen koncertního, ale i domácího repertoáru. (Pro hráče od 2. ročníku.)

Katalogové číslo: AM  0033      Cena:  160 Kč

Náhled obálky AM0062

Vlasta Bachtíková (1940 – 2019)
Sedm poetických skladbiček
pro sopránovou nebo tenorovou zobcovou flétnu a klavír

Jen málokterý český skladatel se těší mezi mladými hráči na zobcovou flétnu takové oblibě jako Vlasta Bachtíková. Její cykly Pohádka o Popelce, Píšťalka z pohádky, Krajem paní Zdislavy a Lesní obrázky jsou dnes ve svém oboru už doslova „klasikou“. Věříme, že se stejným zájmem se u mladých interpretů setká i Sedm poetických skladbiček, jež Vlasta Bachtíková vytvořila na jaře roku 2010. (Pro hráče od 3. ročníku)

Katalogové číslo: AM  0062      Cena:  titul vyprodán Kč

Náhled obálky AM0027

Milan Dlouhý (1938 – 2013)
Allegro & Arietta
pro dvě zobcové flétny a klavír

Pozoruhodná dvouvětá skladba, jejíž první část těží nejen z technických možností zobcových fléten, ale také ze zajímavých zvukových barevných kombinací. Druhá věta je pak kontrastně postavena na výrazných melodických nápadech, jež jsou právě pro díla Milana Dlouhého typické a kvůli nimž se jeho skladby těší mezi žáky hudebních škol takové oblibě. (Pro 2. – 4. roč.)

Katalogové číslo: AM  0027      Cena:  145 Kč

Náhled obálky AM0018

Milan Dlouhý (1938 – 2013)
Píšťalko, hraj!
zobcová flétna a klavír

Vtipná, melodická a technicky nenáročná čtyřvětá skladba, nesoucí podtitul „suita piccola“, je určena začínajícím hráčům na zobcovou flétnu. Technicky přístupný je také klavírní doprovod, takže jej zvládnou i pianisté s menšími hráčskými zkušenostmi. Skladba proto jistě najde uplatnění nejen v hudebních školách, ale i při domácím muzicírování. (Pro 1. – 2. roč.)

Katalogové číslo: AM  0018      Cena:  115 Kč

Náhled obálky AM0030

Ilja Hurník (1922 – 2013)
«V tom našem sádečku»
a jiné lidové písničky
pro zobcovou flétnu (nebo housle, příčnou flétnu, hoboj, klarinet) a klavír

První vydání kouzelných úprav našich lidových písní od jednoho z nejznámějších soudobých českých skladatelů. Zvukomalebné klavírní doprovody nejen že dokonale vystihují náladu lidových textů, ale navíc jsou tak skvěle nástrojově stylizované, že je zvládnou i začínající pianisté (doprovod písně Dobrú noc lze dokonce takřa celý zahrát jedním prstem). Pro klarinetisty je publikace vybavena hlasem in B. Vydáno v roce Mistrových osmdesátých narozenin. (Od 1. roč.)

Katalogové číslo: AM  0030      Cena:  210 Kč

Náhled obálky AM0063

Lukáš Hurník (*1967)
Cool Suita
Čtyři snadné skladby pro tenorový saxofon (nebo klarinet, příčnou flétnu, sopránovou zobcovou flétnu) a klavír

Čtyřdílnou Cool Suitu zkomponoval Lukáš Hurník pro svého dvanáctiletého syna Štěpána, který se začal učit hrát na tenorový saxofon. Snadné a posluchačsky vděčné skladby vycházejí z různých žánrů populární hudby (blues, foxtrot, reggae) a jsou psané tak, že je může hrát nejen tenorový saxofon, ale jakýkoli melodický nástroj s tónovým rozsahem c1 – c3. Publikace proto obsahuje nejen sólový part „in B“ pro tenorový saxofon nebo klarinet, ale také sólový part „in C“.

Katalogové číslo: AM  0063      Cena:  250 Kč

Náhled obálky AM0069

Vítězslava Kaprálová (1915 – 1940)
Povídky malé flétny
Dvě drobné skladby
pro zobcovou nebo příčnou flétnu a klavír
(ed. Věroslav Němec)

Na jaře roku 1940 se rozhodla Vítězslava Kaprálová zkomponovat pro svého budoucího manžela Jiřího Muchu, který hrál amatérsky na zobcovou flétnu, tři drobné skladby. Dokončila však pouze dvě, přičemž – jak plyne z rukopisu – pomýšlela na to, že je může hrát jak zobcová flétna, tak také flétna příčná. Přestože se jedná o skladbičky velmi svěží a nápadité, nebyly doposud publikovány. Tiskem vycházejí díky iniciativě a podpoře kanadské hudební společnosti The Kapralova Society.

Katalogové číslo: AM  0069      Cena:  95 Kč

Náhled obálky AM0077

NovinkaNovinkaJaromír Novotný (*1958)
Pidlimadla
přednesové kousky pro sopránovou zobcovou flétnu s akordickým doprovodem

Po mimořádně úspěšných publikacích Barevné ragtimy I, II a Etudy popletudy přichází Jaromír Novotný s dalšími skladbami, určenými mladým flétnistům. Pod názvem Pidlimadla se skrývá šestnáct drobných přednesových kousků, které se vyznačují – stejně jako všechny předchozí autorovy skladbičky – pozoruhodnou kompoziční nápaditostí a svěží melodickou invencí. Flétnový part Pidlimadel je možné hrát sólově, ale protože jsou noty opatřené akordickými značkami, může flétnistu doprovodit jakýkoli akordický nástroj – kytara, klavír apod. (Od 2. roč.)

Katalogové číslo: AM  0077      Cena:  180 Kč

Náhled obálky AM0050

Jaromír Novotný (*1958)
Barevné ragtimy I.
pro sopránovou zobcovou flétnu a klavír (nebo kytaru)

Ragtime jako druh hudby by se dal stručně charakterizovat pouhými dvěma slovy: „pohoda“ a „synkopy“. Obojího si mladí flétnisté užijí v Barevných ragtimech Jaromíra Novotného plnou měrou. Nácvik obávaných synkop nebude pro ně v těchto pohodových skladbičkách úmornou dřinou, ale zábavnou hrou. Klavírní doprovody jsou tak snadné, že je zvládnou i méně zkušení pianisté. Všechny ragtimy jsou doplněny kytarovými značkami, takže doprovod lze hrát nejen na klavír, ale také na kytaru. (Pro hráče od 3. ročníku)

Katalogové číslo: AM  0050      Cena:  225 Kč

Náhled obálky AM0054

Jaromír Novotný (*1958)
Barevné ragtimy II.
pro sopránovou zobcovou flétnu a klavír (nebo kytaru)

První sešit Barevných ragtimů se brzy po vydání v roce 2006 zařadil mezi nejprodávanější publikace hudebního nakladatelství AMOS EDITIO. Věříme, že druhý sešit získá mezi mladými hráči na zobcovou flétnu stejnou oblibu. (Od 3. roč.)

Katalogové číslo: AM  0054      Cena:  225 Kč

Náhled obálky AM0076

NovinkaNovinkaJaromír Novotný (*1958)
Etudy popletudy
pro sopránovou zobcovou flétnu

Jaromír Novotný je na našich hudebních školách známý především jako autor oblíbených Barevných ragtimů. Ve svém novém díle, jemuž dal rozverný název Etudy popletudy, nabízí mladým flétnistům třicet etud, které napsal pro své žáky v průběhu svého dlouholetého pedagogického působení na pražské ZUŠ v Taussigově ulici. Nápadité melodické etudy, mnohdy inspirované našimi lidovými písněmi, jsou poslechově natolik atraktivní a líbivé, že je lze použít i jako přednesové skladbičky. (Pro 1. – 3. roč.)

Katalogové číslo: AM  0076      Cena:  195 Kč

Náhled obálky AM0049

Jan Pavel (*1946)
Toulky s píšťaličkou
(zobcová flétna a klavír)

Deset drobných skladbiček Jana Pavla doslova hýří neotřelými muzikantskými nápady. Mladí interpreti a jejich učitelé v nich jistě ocení příjemné melodie, zábavné zvukomalebné efekty, jemný hudební humor i působivé střídání nálad. Part zobcové flétny je přístupný žákům už od 2. ročníku a také klavírní part je tak snadný, že jej zvládnou jejich zručnější spolužáci.

Katalogové číslo: AM  0049      Cena:  195 Kč

Náhled obálky AM0016

Klement Slavický (1910 – 1999)
Ukolébavka pro Martínka
housle (flétna, zobcová flétna) a klavír

Tato půvabná drobnost z pera klasika české hudby 20. století dosud nebyla nikdy vydána tiskem. Klement Slavický ji věnoval svému vnukovi a oba party napsal tak, že skladbu může hrát začínající houslista se začínajícím klavíristou. Part houslí lze hrát také na příčnou nebo zobcovou flétnu. (Pro 1. – 2. roč.)

Katalogové číslo: AM  0016      Cena:  50 Kč

Náhled obálky AM0028

Milan Slavický (1947 – 2009)
Skladby pro dvě zobcové flétny

V duetech pro sopránovou a altovou zobcovou flétnu mají mladí flétnisté možnost seznámit se s řadou různých kompozičních postupů: od tradičně pojaté „Písničky“ s průzračnou jazzovou melodií až k originálnímu „Dvanáctitónovému scherzinu“.

Katalogové číslo: AM  0028      Cena:  85 Kč

Náhled obálky AM0068

Bedřich Smetana (1824 – 1884)
Nejkrásnější melodie
sopránová zobcová flétna a klavír
(arr. Miloslav Richter)

Tato publikace nabízí mladým hráčům na zobcovou flétnu jedinečnou příležitost seznámit se s nejznámějšími a oblíbenějšími melodiemi zakladatele české národní hudby. Album obsahuje 21 ukázek ze Smetanovy tvorby operní (Prodaná nevěsta, Hubička, Tajemství, Dvě vdovy, Dalibor, Libuše), symfonické (Vltava, Z českých luhů a hájů, Blaník), sborové (Věno, Má hvězda) a klavírní. V předmluvě Milana Pospíšila, pracovníka Muzea Bedřicha Smetany a jednoho z předních znalců Smetanova díla, se navíc hráči seznámí nejen se základními životopisnými údaji skladatelovými, ale také s okolnostmi vzniku všech otištěných děl. Klavírní doprovody jsou tak snadné, že je mohou hrát mladí pianisté už od 3. ročníku.

Katalogové číslo: AM  0068      Cena:  titul vyprodán Kč

Náhled obálky AM0034

Jiří Smutný (*1932)
Hrst písniček
pro dvě zobcové flétny

Oproti běžným úpravám lidových písní vybavil Jiří Smutný většinu skladeb předehrou a dohrou a part druhé flétny prokomponoval tak, že je nezřídka náročnější než part flétny první. Pan učitel se tedy u doprovodu nenudí a jeho žák má přitom navíc dojem, že hraje náročnou skladbu. K většině písniček je přikomponován ad libitum triangl (nahraditelný jakýmkoli jiným jednoduchým bicím nástrojem) a každá písnička se tak vlastně může stát zajímavým koncertním číslem. (Od 1. roč.)

Katalogové číslo: AM  0034      Cena:  160 Kč

2 zobcové flétny

Náhled obálky AM0045

Vlasta Bachtíková (1940 – 2019)
Lesní obrázky
pro dvě sopránové zobcové flétny a klavír

Skladby Vlasty Bachtíkové vnášejí do repertoáru mladých muzikantů vždy příjemné osvěžení. Nejinak je tomu i u jejích Lesních obrázků. Hravé a poetické kousky si určitě naleznou mezi mladými hráči na zobcovou flétnu své příznivce stejně rychle, jako si je před nedávnem nalezly oba její „pohádkové“ cykly Pohádka o Popelce a Píšťalka z pohádky. (Od 3. roč.)

Katalogové číslo: AM  0045      Cena:  195 Kč

Náhled obálky AM0027

Milan Dlouhý (1938 – 2013)
Allegro & Arietta
pro dvě zobcové flétny a klavír

Pozoruhodná dvouvětá skladba, jejíž první část těží nejen z technických možností zobcových fléten, ale také ze zajímavých zvukových barevných kombinací. Druhá věta je pak kontrastně postavena na výrazných melodických nápadech, jež jsou právě pro díla Milana Dlouhého typické a kvůli nimž se jeho skladby těší mezi žáky hudebních škol takové oblibě. (Pro 2. – 4. roč.)

Katalogové číslo: AM  0027      Cena:  145 Kč

Náhled obálky AM0034

Jiří Smutný (*1932)
Hrst písniček
pro dvě zobcové flétny

Oproti běžným úpravám lidových písní vybavil Jiří Smutný většinu skladeb předehrou a dohrou a part druhé flétny prokomponoval tak, že je nezřídka náročnější než part flétny první. Pan učitel se tedy u doprovodu nenudí a jeho žák má přitom navíc dojem, že hraje náročnou skladbu. K většině písniček je přikomponován ad libitum triangl (nahraditelný jakýmkoli jiným jednoduchým bicím nástrojem) a každá písnička se tak vlastně může stát zajímavým koncertním číslem. (Od 1. roč.)

Katalogové číslo: AM  0034      Cena:  160 Kč

Hoboj

Náhled obálky AM0006

Ilja Hurník (1922 – 2013)
Sonatina pro hoboj a klavír

Tato půvabná kompozice vznikla v roce 1953, v období skladatelova okouzlení neoklasicismem. Dílo plné pohody a hravosti má pouze dvě věty, přičemž druhou větu, variace na Hurníkovu dětskou píseň Zasadím jabloňku, lze provádět i samostatně.

Katalogové číslo: AM  0006      Cena:  300 Kč

Náhled obálky AM0030

Ilja Hurník (1922 – 2013)
«V tom našem sádečku»
a jiné lidové písničky
pro zobcovou flétnu (nebo housle, příčnou flétnu, hoboj, klarinet) a klavír

První vydání kouzelných úprav našich lidových písní od jednoho z nejznámějších soudobých českých skladatelů. Zvukomalebné klavírní doprovody nejen že dokonale vystihují náladu lidových textů, ale navíc jsou tak skvěle nástrojově stylizované, že je zvládnou i začínající pianisté (doprovod písně Dobrú noc lze dokonce takřa celý zahrát jedním prstem). Pro klarinetisty je publikace vybavena hlasem in B. Vydáno v roce Mistrových osmdesátých narozenin. (Od 1. roč.)

Katalogové číslo: AM  0030      Cena:  210 Kč

Náhled obálky AM0039

Johann Strauss (1825 – 1899)
Nejkrásnější valčíky
2 flétny (nebo hoboje nebo housle) a kytara
(arr. Pavel Kloub)

Straussovy valčíky okouzlují posluchače svou nevyčerpatelnou melodickou invencí už více než sto let. Nápaditá úprava Pavla Klouba pro dvě flétny a kytaru jim propůjčuje křehkost a svěžest a zároveň vyvolává nostalgické vzpomínky na neopakovatelnou atmosféru Vídně druhé poloviny devatenáctého století. Atraktivnost publikace zvyšuje barevná obálka s úsměvným obrázkem Adolfa Borna. Sborník obsahuje tyto valčíky: Na krásném modrém Dunaji, Hlasy jara, Císařský valčík, Vídeňská krev, Povídky z Vídeňského lesa, Víno, ženy a zpěv, Růže z jihu, Poklad z operety Cikánský baron a dva valčíky z operety Netopýr. Party obou fléten i part kytary jsou technicky přístupné žákům od 3. ročníku.

Katalogové číslo: AM  0039      Cena:  300 Kč

Klarinet

Náhled obálky AM0042

Jan Anderle (1790 – 1865)
Koncert Es dur pro klarinet a orchestr
klarinet a klavír
(ed. Jiří Kratochvíl)

Osoba autora tohoto pozoruhodného dvouvětého koncertu je obestřena tajemstvím. V jediném dosud známém rukopisu tohoto díla je uvedeno pouze příjmení skladatele. Po pečlivém bádání připsal editor Jiří Kratochvíl tento koncert Janu Anderlemu, rodáku z Hněvčevse u Hradce Králové. Pro svou snadnou technickou dostupnost i půvabnou melodiku, čerpající z hudební řeči českého klasicismu, bude jistě tento koncert zajímavým obohacením repertoáru začínajících klarinetistů.

Katalogové číslo: AM  0042      Cena:  210 Kč

Náhled obálky AM0061

Eliška Cílková (*1987)
Čtyři skladby
pro housle (nebo klarinet) a klavír

Eliška Cílková je představitelkou nejmladší skladatelské generace. Své Čtyři skladby pro housle (nebo klarinet) a klavír napsala na přání svých spolužáků v průběhu svých studií na Konzervatoři Jaroslava Ježka v Praze. Svěží a nápadité kompozice jsou silně ovlivněné jazzem a znějí stejně zajímavě jak v houslové, tak v klarinetové verzi. Bezpochyby si získají sympatie všech interpretů, kteří touží obohatit svůj repertoár o méně tradiční a přitom posluchačsky atraktivní díla. Notový text je navíc opatřen kytarovými značkami, takže umožňuje hudebníkům provádět skladby i ve větším nástrojovém obsazení (kytara, basová kytara, kontrabas, bicí). Pro klarinetisty je publikace vybavena hlasem in B.

Katalogové číslo: AM  0061      Cena:  280 Kč

Náhled obálky AM0030

Ilja Hurník (1922 – 2013)
«V tom našem sádečku»
a jiné lidové písničky
pro zobcovou flétnu (nebo housle, příčnou flétnu, hoboj, klarinet) a klavír

První vydání kouzelných úprav našich lidových písní od jednoho z nejznámějších soudobých českých skladatelů. Zvukomalebné klavírní doprovody nejen že dokonale vystihují náladu lidových textů, ale navíc jsou tak skvěle nástrojově stylizované, že je zvládnou i začínající pianisté (doprovod písně Dobrú noc lze dokonce takřa celý zahrát jedním prstem). Pro klarinetisty je publikace vybavena hlasem in B. Vydáno v roce Mistrových osmdesátých narozenin. (Od 1. roč.)

Katalogové číslo: AM  0030      Cena:  210 Kč

Náhled obálky AM0063

Lukáš Hurník (*1967)
Cool Suita
Čtyři snadné skladby pro tenorový saxofon (nebo klarinet, příčnou flétnu, sopránovou zobcovou flétnu) a klavír

Čtyřdílnou Cool Suitu zkomponoval Lukáš Hurník pro svého dvanáctiletého syna Štěpána, který se začal učit hrát na tenorový saxofon. Snadné a posluchačsky vděčné skladby vycházejí z různých žánrů populární hudby (blues, foxtrot, reggae) a jsou psané tak, že je může hrát nejen tenorový saxofon, ale jakýkoli melodický nástroj s tónovým rozsahem c1 – c3. Publikace proto obsahuje nejen sólový part „in B“ pro tenorový saxofon nebo klarinet, ale také sólový part „in C“.

Katalogové číslo: AM  0063      Cena:  250 Kč

Náhled obálky AM0017

Jan Evangelista Antonín Koželuh (1738 – 1814)
Koncert Es dur pro klarinet a orchestr
klarinet a klavír
(ed. Jiří Kratochvíl)

Jeden z nejoblíbenějších českých klarinetových koncertů, který se těší přízni mladých klarinetistů už od roku 1964, kdy jej poprvé publikoval prof. Jiří Kratochvíl – náš přední editor klarinetových skladeb starých českých mistrů.

Katalogové číslo: AM  0017      Cena:  200 Kč

Náhled obálky AM0021

František Vincenc Kramář–Krommer (1759 – 1831)
Koncert Es dur pro klarinet a orchestr, op. 36
klarinet a klavír
(ed. Jiří Kratochvíl)

Nové vydání proslulého klarinetového koncertu, který se co do obliby řadí ke koncertu Mozartovu. Vedle nově revidovaného sólového hlasu naleznou klarinetisté v publikaci také jeho „urtext“ (otištěný v partu klavírního výtahu), čímž jim prof. Kratochvíl umožňuje porovnat svou nástrojovou revizi s původním zněním sólového partu a na tomto základě hledat vlastní interpretační řešení.

Katalogové číslo: AM  0021      Cena:  170 Kč

Náhled obálky AM0032

Antonín Rössler–Rosetti (1750 – 1792)
Koncert Es dur pro klarinet a orchestr
klarinet a klavír
(ed. Jiří Kratochvíl)

Tento klarinetový koncert vydal prof. Jiří Kratochvíl v roce 1976 po několikaletém, téměř detektivním pátrání. Díky svým výjimečným hudebním kvalitám se skladba brzy zařadila po bok slavného koncertu Kramářova. Naše vydání vychází nejen v nové revizi, ale také s novou předmluvou, čerpající z posledních muzikologických výzkumů, jež zásadně mění náš pohled na Rösslerův život a dílo.

Katalogové číslo: AM  0032      Cena:  345 Kč

Náhled obálky AM0012

Václav Tuček (2. polovina 18. století)
Koncert B dur pro klarinet a orchestr
klarinet a klavír
(ed. Jiří Kratochvíl)

V roce 1973 vydal prof. Jiří Kratochvíl klarinetový koncert zapomenutého českého skladatele 18. století, který byl objeven ve farních materiálech na Kouřimsku. Svou melodičností a technickou přístupností si dílo rázem získalo pozornost mladých klarinetistů a jejich učitelů a dnes patří ke stěžejním skladbám jejich repertoáru. Kvalitu Tučkova klarinetového koncertu potvrzuje i to, že byl podvakrát vybrán jako povinná skladba pro mezinárodní rozhlasovou soutěž Concertino Praga.

Katalogové číslo: AM  0012      Cena:  230 Kč

Fagot

Náhled obálky AM0056

Milan Slavický (1947 – 2009)
Due pezzi per due fagotti

Svěží dvouvěté dílko určené dvěma fagotům napsal Milan Slavický na počátku roku 2009. Výrazově i náladově kontrastní věty – lyrické Cantabile a vtipné hravé Giocoso – bezpochyby zajímavě obohatí koncertní repertoár pro toto neobvyklé nástrojové obsazení.

Katalogové číslo: AM  0056      Cena:  195 Kč

Saxofon

Náhled obálky AM0063

Lukáš Hurník (*1967)
Cool Suita
Čtyři snadné skladby pro tenorový saxofon (nebo klarinet, příčnou flétnu, sopránovou zobcovou flétnu) a klavír

Čtyřdílnou Cool Suitu zkomponoval Lukáš Hurník pro svého dvanáctiletého syna Štěpána, který se začal učit hrát na tenorový saxofon. Snadné a posluchačsky vděčné skladby vycházejí z různých žánrů populární hudby (blues, foxtrot, reggae) a jsou psané tak, že je může hrát nejen tenorový saxofon, ale jakýkoli melodický nástroj s tónovým rozsahem c1 – c3. Publikace proto obsahuje nejen sólový part „in B“ pro tenorový saxofon nebo klarinet, ale také sólový part „in C“.

Katalogové číslo: AM  0063      Cena:  250 Kč

Dechová tria

Náhled obálky AM0013

Klement Slavický (1910 – 1999)
Trio pro hoboj, klarinet a fagot
Hlasy

Dechové trio patří k prvním skladbám, které napsal Klement Slavický po absolutoriu Sukovy mistrovské školy. Již v tomto raném díle se skladateli podařilo najít osobitý výraz s typickými rysy moravské lidové hudby, živé rytmičnosti a virtuózní nástrojové sazby. Skladba byla premiérována v roce 1937 na koncertě „Přítomnosti“ Václavem Smetáčkem, Vladimírem Říhou a Karlem Bidlem. Tito interpreti ji s velkým úspěchem provedli o deset let později na festivalu ISCM v Kodani. Od té doby se řadí mezi nejoblíbenější soudobé české skladby pro toto nástrojové obsazení.

Katalogové číslo: AM  0013      Cena:  350 Kč

Trubka

Náhled obálky AM0024

Jan Křtitel Jiří Neruda (1708 – 1780)
Koncert Es dur pro trubku a smyčcový orchestr
trubka a klavír
(ed. Jiří Kratochvíl)

Koncert Es dur pro trubku a smyčcový orchestr pozoruhodného předklasického skladatele Jana Křtitele Nerudy vyšel poprvé v roce 1968 jako povinná skladba prvního ročníku dechové soutěže Concertino Praga. Díky svým výjimečným hudebním kvalitám byl mezi povinné skladby této prestižní mezinárodní soutěže zařazen ještě několikrát, naposledy v roce 2001. Editor koncertu Jiří Kratochvíl připravil pro toto vydání novou revizi, aby tak v co největší možné míře vyhovovalo jak koncertnímu provozování, tak potřebám žáků hudebních škol.

Katalogové číslo: AM  0024      Cena:  310 Kč

Harfa

Náhled obálky AM0070

Jindra Nečasová Nardelli (*1960)
»Devant la porte du voyage infini«
Před branou nekonečné cesty
harfa a varhany

Skladba »Devant la porte du voyage infini« (Před branou nekonečné cesty) jedné z nejvýznamnějších soudobých českých skladatelek Jindry Nečasové Nardelli je inspirovaná stejnojmenným obrazem malíře Reona Argondiana (*1948). Autorka v ní vynalézavě a s velkou fantazií propojuje tradiční kompoziční postupy s modernistickými prvky. V neobvyklé zvukově barevné kombinaci dvou „královských“ nástrojů – harfy a varhan – nabízí Jindra Nečasová Nardelli hudební paralelu k Argondianovu magicko-mystickému obrazu, v němž může divák hledat podobenství nekonečně se odvíjejícího lidského příběhu.

Katalogové číslo: AM  0070      Cena:  880 Kč

Zpěv

Náhled obálky AM0046

Vítězslava Kaprálová (1915 – 1940)
Leden
Píseň na slova Vítězslava Nezvala
pro soprán (nebo tenor), flétnu, dvoje housle, violoncello a klavír
(ed. Timothy Cheek)

Surrealistická báseň V. Nezvala ze sbírky Zpáteční lístek inspirovala Vítězslavu Kaprálovou ke kompozici jedné z nejpodivuhodnějších českých písní první poloviny 20. století. Skladatelka tu jedinečným způsobem dokázala postihnout neopakovatelnou atmosféru Nezvalova textu, prodchnutého dekadentní imaginací a zvláštní melancholií. K sugestivnímu vyznění díla přispívá i velmi neobvyklá instrumentace: flétna, dvoje housle, violoncello a klavír. Skladba nebyla doposud publikována, o její historicky první vydání se zasloužila Kapralova Society, sídlící v kanadském Torontu.

Katalogové číslo: AM  0046      Cena:  230 Kč

Náhled obálky AM0003

Vítězslava Kaprálová (1915 – 1940)
Písně
Souborné vydání
zpěv (soprán nebo tenor) a klavír
(ed. Timothy Cheek)

Písňový odkaz Vítězslavy Kaprálové byl až donedávna téměř neznámý. Jeho mimořádné kvality ukázala teprve nahrávka z roku 2003, jež vzbudila pozornost nejen u nás, ale i v zahraničí, kde recenzenti zařadili V. Kaprálovou mezi nejvýznamnější světové tvůrce písní. České hudební veřejnosti se nyní dostává do rukou první souborné vydání písní V. Kaprálové, z nichž mnohé nebyly dosud publikovány. Náročných editorských prací se ujal profesor michiganské university dr. Timothy Cheek, jeden z největších znalců díla V. Kaprálové. Publikaci vybavil zasvěcenou předmluvou, anglickými překlady všech písňových textů a podrobným poznámkovým aparátem. Ojedinělý hudebně-nakladatelský projekt byl realizován zásluhou Kapralova Society, sídlící v kanadském Torontu.

Katalogové číslo: AM  0003      Cena:  titul vyprodán Kč

Náhled obálky AM0067

Vítězslava Kaprálová (1915 – 1940)
Smutný večer
Píseň pro soprán nebo tenor a klavír
(ed. Timothy Cheek)

V r. 2006 učinila Karla Hartl v hudebním oddělení Moravského zemského muzea v Brně překvapivý objev, když mezi skicami skladeb V. Kaprálové nalezla dokončený, ale v odborné literatuře doposud nikde nezaznamenaný rukopis písně Smutný večer. Nález je o to zajímavější, že autorem písňového textu je velmi pravděpodobně sama Kaprálová. Vydání Smutného večera, jež po odborné stránce připravil významný znalec skladatelčina díla, profesor michiganské univerzity dr. Timothy Cheek, a jež iniciovala a finančně podpořila kanadská hudební společnost The Kapralova Society, nepochybně přispěje k hlubšímu poznání pozoruhodného písňového odkazu V. Kaprálové.

Katalogové číslo: AM  0067      Cena:  175 Kč

Náhled obálky AM0025

Klement Slavický (1910 – 1999)
Cantus sacri
zpěv (soprán nebo tenor) a varhany
(latinský text)

Jednotlivé písně cyklu „posvátných zpěvů“ psal Klement Slavický k narozeninám své manželce Vlastě. První ze čtyř písní vznikla roku 1942, poslední až v roce 1969. Intenzitou výrazu a hloubkou prožitku se toto zhudebnění latinských veršů z biblické „Knihy žalmů“ řadí k nejkrásnějším dílům nejen v české, ale i ve světové vokální literatuře dvacátého století.

Katalogové číslo: AM  0025      Cena:  180 Kč

Náhled obálky AM0007

Klement Slavický (1910 – 1999)
Ej, srdenko moje
Písně na slova moravské lidové poesie pro ženský hlas a klavír
Připojen anglický a německý překlad

Tento proslulý písňový cyklus vyšel poprvé a naposledy v roce 1956, tedy téměř před půlstoletím. Za tu dobu si získal zcela mimořádnou oblibu a zařadil se k podobně laděným písňovým cyklům L. Janáčka a B. Martinů. O jeho navšedních kvalitách svědčí mj. i to, že jej v roce 1995 nazpívala na CD Dagmar Pecková. Nové vydání nejen znovu zpřístupňuje tyto Slavického písně české hudební veřejnosti, ale navíc je nově opatřeno anglickými a německými překlady písňových textů, takže jim umožňuje nastoupit cestu i na světová koncertní pódia. Vydáno s přispěnám Nadace Fr. A. Urbánka.

Katalogové číslo: AM  0007      Cena:  300 Kč

Náhled obálky AMK000

Kánony
(ed. Pavel Svoboda)

Milovníci hudby dostávají do rukou nejrozsáhlejší sbírku kánonů, jaká kdy byla u nás vydána. 367 kánonů je rozděleno do dvou dílů na kánony duchovní a světské, ve stylovém rozpětí od gotiky po současnost, od kánonů lidových či zlidovělých po díla významných mistrů, jako je Palestrina, Lasso, Bach, Mozart, Salieri, Beethoven, Weber, Schumann aj. Každý díl je uvnitř ještě dále tematicky členěn, takže si zpěváci mohou vybrat kánony žertovné i moudré, ale také svatební, lovecké, kánony o vztahu mezi mužem a ženou, kánony adventní, vánoční, velikonoční a řadu dalších. Naleznou zde kánony jednoduché, ale i skladby poměrně komplikované – kupř. v račím postupu, zrcadlové, augmentované apod. Všechny cizojazyčné texty (s výjimkou latinských) jsou přeložené do češtiny. Jedinečná sbírka nalezne jistě široké uplatnění na hudebních i základních školách, mezi zpěváky a pěveckými sbory amatérskými i profesionálními, ale také mezi instrumentalisty, kterým poskytne nepřeberný a atraktivní materiál pro komorní hru.

Katalogové číslo: AM  K000      Cena:  520 Kč

Náhled obálky AMK009

Zpěvy vánoční Evropy
(ed. Pavel Svoboda)

Se svými 177 vánočními písněmi a koledami představuje tato antologie nejrozsáhlejší sbírku evropských vánočních písní, jaká kdy u nás byla vydána. Všechny písně jsou publikovány dvojjazyčně: s původními texty a souběžně i s jejich českými překlady. Nápěvy písní jsou opatřeny akordickými značkami. K mnoha písním jsou připojeny poznámky a komentáře, osvětlující okolnosti jejich vzniku. Pro přehlednost jsou písně řazeny podle jednotlivých států a doplněny tematickým rejstříkem. Reprezentativně vypravená publikace v pevné vazbě s reprodukcí obrazu H. Bosche nejen potěší všechny, kdo si chtějí zpříjemnit kouzelnou atmosféru Vánoc, ale bude bezpochyby také vítaným vánočním dárkem.

Katalogové číslo: AM  K009      Cena:  449 Kč

Náhled obálky AMK012

Naše nejkrásnější koledy
320 vánočních písní a koled z Čech, Moravy a Slezska
(ed. Pavel Svoboda)

Největší sbírka vánočních písní a koled, jaká kdy byla u nás vydána. V bohatém výběru nabízí nejen nejoblíbenější vánoční písně, ale také písně méně známé a navíc dokonce téměř tři desítky koled, které nebyly doposud nikdy publikovány. Nápěvy všech písní jsou opatřeny akordickými značkami. Řada připojených rejstříků nabízí možnost výběru písní podle nejrůznějších kritérií. Svou reprezentativní grafickou úpravou navazuje tato publikace na úspěšný titul Zpěvy vánoční Evropy, vydaný v r. 2007.

Katalogové číslo: AM  K012      Cena:  titul vyprodán Kč

Melodramy

Náhled obálky AM0009

Zdeněk Fibich (1850 – 1900)
Štědrý den, Vodník
Melodramy na texty Karla Jaromíra Erbena (1811 – 1870)
(recitace a klavír)
(ed. Věra Šustíková, Jana Fojtíková)

Nové vydání nejslavnějších českých melodramů připravilo nakladatelství Amos Editio ve spolupráci se „Společností Z. Fibicha“. Editorky Věra Šustíková a Jana Fojtíková zpracovaly notový text na základě všech dostupných pramenů a publikaci vybavily navíc zasvěcenou předmluvou i podrobnými edičními poznámkami. Poprvé v historii vycházejí oba melodramy s německým a anglickým překladem. Vydáno s přispěním Nadace Český hudební fond.

Katalogové číslo: AM  0009      Cena:  450 Kč

Knihy


Domů | O společnosti | Katalog | Autoři | Novinky | Připravujeme | Kde nakoupit | Kontakt


© AMOS Editio (2005)
E-mail: redakce@amos.cz
Aktualizováno:
14. ledna 2024