Logo nakladatelství AMOS Editio
English version Domů | O společnosti | Katalog | Autoři | Novinky | Připravujeme | Kde nakoupit | Kontakt


Novinky nakladatelství AMOS Editio

Náhled obálky AMK014

Jiří Horáček (*1941)
Sonata per violino e contrabbasso
Hlasy a partitura

Pozoruhodná třívětá kompozice pro neobvyklé nástrojové obsazení patří k raným skladatelovým dílům. Vznikla v roce 1976 a její premiéru ve Dvořákově síni pražského Rudolfina uvedli v roce 1984 profesoři Pražské konzervatoře houslista Jiří Hnyk a kontrabasista Václav Fuka.

Katalogové číslo: AM  K014      Cena:  350 Kč

Náhled obálky AM0073

Jan Olejník (*1930)
Etudy a písničky
pro příčnou flétnu
(ed. Lukáš Vytlačil)

Etudy a písničky pro příčnou flétnu jsou jedinečným pedagogickým dílem vynikajícího nevidomého pedagoga Jana Olejníka. Autor v nich představuje metodický přístup vycházející z jeho vlastní dlouholeté praxe. Již od prvních etud střídá různé druhy taktu, stejně jako předznamenání, které díky tomu již od počátku žák vnímá jako přirozenou součást hry. Podobně promyšlený didaktický přístup je naplňován v postupném rozšiřování používaného rozsahu nástroje po jednotlivých tónech, což prospívá upevnění nátisku. Vlastní technická cvičení jsou prokládána českými a moravskými lidovými písněmi, které slouží jako přednesový materiál. Vydání Etud a písniček připravil u příležitosti 85. narozenin Jana Olejníka flétnista a muzikolog Lukáš Vytlačil.

Katalogové číslo: AM  0073      Cena:  330 Kč

Náhled obálky AM0071

Štěpán Rak (*1945)
Dětem
snadné skladby pro malé kytaristy

Štěpán Rak patří dnes bezesporu k nejvýznamnějším osobnostem české hudby. Je uznávaným kytarovým virtuosem, respektovaným kytarovým pedagogem a renomovaným skladatelem s bohatou melodickou invencí. Jeho tvorba pro nejmladší kytaristy není příliš rozsáhlá, o to více určitě potěší ctitele jeho umění nový cyklus jedenácti drobných dětských přednesových skladbiček, plných okouzlujících melodických nápadů. Technicky nepříliš náročné kousky mohou hrát kytaristé již od 3. ročníku. A protože je Štěpán Rak nejen skvělý kytarista a skladatel, ale také výborný a nápaditý fotograf, zdobí obálku publikace jeden z jeho pozoruhodných snímků.

Katalogové číslo: AM  0071      Cena:  160 Kč

Náhled obálky AM0070

Jindra Nečasová Nardelli (*1960)
»Devant la porte du voyage infini«
Před branou nekonečné cesty
harfa a varhany

Skladba »Devant la porte du voyage infini« (Před branou nekonečné cesty) jedné z nejvýznamnějších soudobých českých skladatelek Jindry Nečasové Nardelli je inspirovaná stejnojmenným obrazem malíře Reona Argondiana (*1948). Autorka v ní vynalézavě a s velkou fantazií propojuje tradiční kompoziční postupy s modernistickými prvky. V neobvyklé zvukově barevné kombinaci dvou „královských“ nástrojů – harfy a varhan – nabízí Jindra Nečasová Nardelli hudební paralelu k Argondianovu magicko-mystickému obrazu, v němž může divák hledat podobenství nekonečně se odvíjejícího lidského příběhu.

Katalogové číslo: AM  0070      Cena:  880 Kč

Náhled obálky AM0069

Vítězslava Kaprálová (1915 – 1940)
Povídky malé flétny
Dvě drobné skladby
pro zobcovou nebo příčnou flétnu a klavír
(ed. Věroslav Němec)

Na jaře roku 1940 se rozhodla Vítězslava Kaprálová zkomponovat pro svého budoucího manžela Jiřího Muchu, který hrál amatérsky na zobcovou flétnu, tři drobné skladby. Dokončila však pouze dvě, přičemž – jak plyne z rukopisu – pomýšlela na to, že je může hrát jak zobcová flétna, tak také flétna příčná. Přestože se jedná o skladbičky velmi svěží a nápadité, nebyly doposud publikovány. Tiskem vycházejí díky iniciativě a podpoře kanadské hudební společnosti The Kapralova Society.

Katalogové číslo: AM  0069      Cena:  95 Kč


Domů | O společnosti | Katalog | Autoři | Novinky | Připravujeme | Kde nakoupit | Kontakt


© AMOS Editio (2005)
E-mail: redakce@amos.cz
Aktualizováno:
9. října 2016