Logo nakladatelství AMOS Editio
English version Domů | O společnosti | Katalog | Autoři | Novinky | Připravujeme | Kde nakoupit | Kontakt


Novinky nakladatelství AMOS Editio

Náhled obálky AMK018

Jiří Horáček (1941 – 2020)
Romance pro šest strun II.
Přednesové skladby pro mladé kytaristy

Podobně jako první sešit Romancí pro šest strun i druhý sešit obsahuje posluchačsky vděčné skladby s poetickými názvy: Návštěva u Johanna Strausse, Slezské preludium, Kovbojský tanec, Španělské impromptu, Irský pramen, Bluesové pokušení, Romance pro šest strun. (Od 2. roč.)

Katalogové číslo: AM  K018      Cena:  165 Kč

Náhled obálky AMK015

Jiří Horáček (1941 – 2020)
Romance pro šest strun I.
Přednesové skladby pro mladé kytaristy

Jiří Horáček patří dnes bezesporu k našim nejoblíbenějším kytarovým autorům. V jeho kompozicích oceňují mladí kytaristé jak působivou romantizující melodickou invenci, tak nápaditou nástrojovou sazbu. První sešit jeho Romancí pro šest strun nabízí tyto skladby: Ozvěna větru, Český spirituál, Tanec pro smutnou princeznu, Vánek z Pyrenejí, Deštivé rondo, Zasněžená krajina, Černá kočka v noci. (Od 2. roč.)

Katalogové číslo: AM  K015      Cena:  150 Kč

Náhled obálky AM0077

Jaromír Novotný (*1958)
Pidlimadla
přednesové kousky pro sopránovou zobcovou flétnu s akordickým doprovodem

Po mimořádně úspěšných publikacích Barevné ragtimy I, II a Etudy popletudy přichází Jaromír Novotný s dalšími skladbami, určenými mladým flétnistům. Pod názvem Pidlimadla se skrývá šestnáct drobných přednesových kousků, které se vyznačují – stejně jako všechny předchozí autorovy skladbičky – pozoruhodnou kompoziční nápaditostí a svěží melodickou invencí. Flétnový part Pidlimadel je možné hrát sólově, ale protože jsou noty opatřené akordickými značkami, může flétnistu doprovodit jakýkoli akordický nástroj – kytara, klavír apod. (Od 2. roč.)

Katalogové číslo: AM  0077      Cena:  175 Kč

Náhled obálky AM0076

Jaromír Novotný (*1958)
Etudy popletudy
pro sopránovou zobcovou flétnu

Jaromír Novotný je na našich hudebních školách známý především jako autor oblíbených Barevných ragtimů. Ve svém novém díle, jemuž dal rozverný název Etudy popletudy, nabízí mladým flétnistům třicet etud, které napsal pro své žáky v průběhu svého dlouholetého pedagogického působení na pražské ZUŠ v Taussigově ulici. Nápadité melodické etudy, mnohdy inspirované našimi lidovými písněmi, jsou poslechově natolik atraktivní a líbivé, že je lze použít i jako přednesové skladbičky. (Pro 1. – 3. roč.)

Katalogové číslo: AM  0076      Cena:  195 Kč

Náhled obálky AM0075

Zdeněk Gola (*1929)
Kompendium houslové hry

Zdeněk Gola patří k nejvýznamnějším a nejrespektovanějším českým houslovým pedagogům. Vychoval řadu vynikajících houslistů a je autorem četných pedagogických publikací. Od roku 1966 působí trvale ve Švédsku. Ve svém Kompendiu houslové hry se obrací k vyspělejším houslistům, kteří mají zájem dále zdokonalovat svou techniku. Ve zhuštěné formě tu řeší mnohé technické problémy jak levé ruky (intonace, vibrato, trylek, pasážové chody apod.), tak i ruky pravé (legato, détaché, spiccato, virtuózní staccato apod.). V závěrečné kapitole věnuje pozornost cvičebním postupům, trémě a hře zpaměti. Celá práce vychází z autorovy dlouholeté praxe a není zatížená zdlouhavými výklady.

Katalogové číslo: AM  0075      Cena:  titul vyprodán Kč

Náhled obálky AM0074

Štefan Pernecký (1991 – 2017)
Naděje
čtyři skladby pro klavír

Pianistovi Štefanu Perneckému byl vyměřen jen krátký čas života: zemřel v necelých šestadvaceti letech. V průběhu několika málo roků vytvořil řadu pozoruhodných klavírních úprav, především filmové hudby. Vedle nich napsal pro mladé klavíristy také čtyři vlastní poetické klavírní skladbičky, jež jsou filmovou hudbou inspirované. Jejich názvy jsou téměř symbolické: Naděje, Vzpomínky, Swing a Nikdy víc.

Katalogové číslo: AM  0074      Cena:  135 Kč


Domů | O společnosti | Katalog | Autoři | Novinky | Připravujeme | Kde nakoupit | Kontakt


© AMOS Editio (2005)
E-mail: redakce@amos.cz
Aktualizováno:
4. dubna 2022